wersja jezykowa angielska
 
`
menu - projekty menu-koło teatralne
Radosna Szkoła

W ramach programu rządowego realizowanego w naszym województwie przez Urząd Marszałkowski nasza placówka zrealizowała projekt "Radosna Szkoła". W 2009 roku na realizację założeń programu zaplanowano w budżecie państwa kwotę 40 mln zł. Głównym zadaniem w/w projektu jest doposażenie miejsc zabaw dla dzieci młodszych.

zdjęcia nowego szkolnego placu zabaw utworzonego w ramach projektu "Radosna Szkoła"

Szkoła Podstawowa w Raszowej otrzymała dotację dzięki której mogliśmy zakupić pomoce dydaktyczne do miejsca zabaw w szkole. Zostało ono wyposażone w sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami). Dzieci mają do dyspozycji miękkie klocki, piłki, klocki drewniane, tęczowe pierścienie, materace do zabaw, przyrządy do koordynacji ruchowej, itp.
W ramach projektu "Radosna Szkoła" można również dofinansować utworzenie szkolnego placu zabaw. Nasza szkoła również skorzystała z tej szansy, dzięki czemu w roku 2010 r. powstał szkolny plac zabaw wyposażony w sprzęt do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu.